Z QUADRO na olimpiadę

By Andrea Kret, 3 February, 2022
Sportowiec na sankach QUADRO

W regionie Hamburg-Harburg spadł śnieg! Nasz główny projektant w końcu może trenować na zewnątrz. Na swoich sankach QUADRO, które zbudował latem z uwzględnieniem lepszego prowadzenia na zakrętach. Manuel chciałby pojechać na olimpiadę. W 2026 roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Mediolanie.

„Moja pierwsza myśl po przebudzeniu to: olimpiada. To też moja ostatnia myśl przed położeniem się spać”.

Obraz
Zbocze

Dlatego już z samego rana Manuel jest gotowy do treningu – może liczyć na wsparcie swojej rodziny, która całym sercem popiera jego przedsięwzięcie. Co prawda nie udało mu się jeszcze wypracować znanego nazwiska w środowisku saneczkarskim, ale Manuel zna swoje słabe strony i jest zdeterminowany, by ciężko nad nimi pracować.

Obraz
Saneczkarz zjeżdżający na sankach QUADRO z góry
Obraz
Saneczkarz zjeżdżający na sankach QUADRO z góry

Sportowiec zaczyna zjazd ostrożnie, ale szybko się rozpędza i dalej jest już nie do powstrzymania. Tor jest nieco wyboisty i dość trudny. W pewnym momencie Manuel dojeżdża do słabo widocznego utrudnienia na trasie, gdzie traci panowanie nad swoim wehikułem. Dyskwalifikacja! Przynajmniej podczas tego zjazdu.

Obraz
Upadek saneczkarza

Jednak sportowiec szybko się otrząsa, wstaje i znowu ciągnie sanki QUADRO po stromej górze, gorąco dopingowany przez rodzinę. Manuel wie, że musi dynamicznie rozpocząć zjazd, i robi to doskonale. Mknie z prędkością 50 km/h i tym razem nie traci panowania nad swoim pojazdem. Fenomenalnie! Trudno będzie pobić ten rekord.

Na dole towarzyszą mu okrzyki radości. Kibice Manuela są zachwyceni i głośno biją brawo. Ten zjazd zasługuje na uznanie. Mimo że urządzenie do pomiaru czasu nie zostało jeszcze zamontowane, wszyscy są pewni, że Manuel pobił swój dotychczasowy rekord. Osiągnięty wynik daje Manuelowi nadzieję na wygraną w Igrzyskach Olimpijskich w 2026 roku.

Obraz
Saneczkarz zjeżdżający na sankach QUADRO z góry

„Wprost brakuje mi słów”, mówi saneczkarz, kiedy rodzina przepytuje go po dotarciu do celu. „Co prawda wiem, że muszę nieco zmienić mój plan treningowy, aby nie dać się konkurencji, ale testowy zjazd na sankach QUADRO przebiegł lepiej niż zadowalająco.” Nie da się porównać tego zjazdu do trasy w Mediolanie w 2026 roku; to zupełnie inny tor wyścigowy. Ten dobry wynik daje jednak perspektywy na podium.

Obraz
Saneczkarz zjeżdżający na sankach QUADRO z góry

„Nadszedł czas, aby w końcu jakiś medal trafił do regionu Hamburg-Harburg”, mówi pełny determinacji Manuel.

Obraz
Saneczkarz na sankach QUADRO po dotarciu do celu

Każdy zawodowy saneczkarz dobrze wie: „Kto potrafi zjeżdżać na torze w Hamburg-Harburg, ten zjedzie właściwie wszędzie.”

Pilot QUADRO jest zadowolony i bardzo dumny. Razem z kibicami świętuje fantastyczny zjazd – jedząc ciasto, które jego rodzina przyniosła na stok. W tym samym czasie pilnie trenują też młodzi saneczkarze, zainspirowani wyczynem Manuela. Młodzi sportowcy marzą o zwycięstwie, nawet jeśli ma to nastąpić dopiero na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2036 roku w Katarze.

Obraz
Dzieci zjeżdżające z górki

Na koniec jeszcze kilka słów na temat rozwagi: Drogie dzieci! Prosimy, nie naśladujcie tego. Takie głupstwa w głowie mają tylko dorośli ojcowie. Ale oczywiście możecie marzyć o olimpiadzie. 😊

Życzymy Wam mnóstwa śniegu pod płozami!

Tutaj dostępny jest film wideo o tym wydarzeniu:

Jak zbudować megasanki? Wystarczy pobrać odpowiedni plik QDF:

Dokument
Schlittferno.qdf (6.85 KB)
QUADRO Schlittferno
Dokument
Schlittzilla.qdf (8.46 KB)
QUADRO Schlittzilla

 

Komentarze

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.